פירורי תובנות
איך לא להצליח בגדול

איך לא להצליח בגדול?

לא נהפוך למיליונרים אם נתרגל לקום ב-5 בבוקר. לא נהפוך למיליונרים אם נתרגל להתלבש רק בג'ינס וחולצה שחורה. לא נהפוך למיליונרים אם נכתוב משפטים חכמים ברשתות חברתיות ונקבל לייקים. גם לא נהפוך למיליונרים אם רק נמצא את ה"למה" הנכון.

לפעמים, קל מאוד להסתכל מבחוץ על אנשים מצליחים ולהגיד – ככה הם הצליחו. בגלל שהם קמו ב-5 בבוקר. רק כי כמה מצליחנים קמים ב-5 בבוקר. רק שהאמת היא, שאין שום דבר שכל האנשים הכי מצליחים עושים מלבד לנשום, לאכול וללכת לשירותים.

כל השאר הם רק ניסיונות למצוא קיצורי דרך. לחפש את הטריק ש"כבר יביא אותנו לסוף". להצלחה המיוחלת. זו עם מחיאות הכפיים וההערצה. זו שסוף סוף תשתיק את אלה שהביעו בנו ספק. זו שתגרום לנו להפסיק לרדוף אחרי ההצלחה שאנחנו חייבים להשיג.

הסוד הוא אחר. אנחנו לא חייבים להצליח. בטח לא מחר. כן. ברצינות. אפשר גם לא להצליח. מותר גם ליהנות מהחיים. מותר גם להיכשל. אף אחד לא באמת שם אותנו בתחרות מול מאסק, צוקרברג ובזוס. גם לא בטוח שאנחנו באמת רוצים להיות בתחרות הזאת.

מה שכן אפשר לעשות אם נרצה להצליח קצת מעל הממוצע, זה להתמקצע במשהו. למצוא לאיזו קבוצה של אנשים נוכל לעזור. ולחשוב איך אפשר להביא אותם להעריך את העזרה הזו בצורה שתפרנס אותנו בכבוד. ובינינו, ככה התחילו הרבה מאותם אנשים שאנחנו מקנאים בהם.

גוגל התחילה מתוך רצון לעזור לאנשים למצוא מידע שהם מחפשים. אמזון התחילה מתוך רצון לאפשר לאנשים מכל העולם לקנות ספרים, שאת חלקם לא יכלו להשיג. פייפאל התחילה מתוך רצון לאפשר לאנשים מכל העולם לשלם ולקבל כסף מאחרים בכל העולם בלי להסתבך עם בירוקרטיה מיותרת.

זה בדיוק הסוד: אם אנחנו רוצים להצליח יותר, אנחנו צריכים לחשוב איך לעזור לאחרים. לגרום להם להרגיש את מה שהם רוצים להרגיש. לפתור בעיות שמציקות להם. לספק פתרונות בצורה נגישה או יעילה יותר. לחשוב עליהם ולא על האגו שלנו.

זה בדיוק הקאצ' של ההצלחה. כדי להצליח יותר כאינדיבידואלים, אנחנו צריכים לעזור יותר לאחרים. פחות לחשוב מה עשו בשבילנו או איך לקחת מהם את הכסף. יותר לחשוב על מה נוכל לעשות עבורם כדי שהם יעריכו אותנו כל כך, עד שאם לא ניקח מהם תשלום הם יעלבו.

רק שאותם אלו שמנסים להתעשר מהר, יודעים את זה ומדחיקים. בטוחים שאולי יש רק עוד משהו שהם פספסו חוץ מזה. אולי להתעורר ב-4. או ליצור עוד קצת תוכן. או לחפש את ההשקעה החדשה שתניב אחוזים מטורפים. ואולי עוד קצת סודות ליציאה לפנסיה מוקדמת והכנסה פאסיבית.

הכל חוץ מהמהות – לעזור לקהילה של אנשים בצורה שתתן ערך אמיתי ותגרום להם להעריך אותו. וברגע שיתעוררו ויבינו את זה, הן יוכלו להצליח יותר. אולי לא בהכרח להפוך למיליונרים. רק להצליח יותר. וללכת לישון שמחים יותר מתוך ידיעה שבאמת עזרו לאחרים.

וזה, הייעוד הגבוה ביותר שאדם יכול לשאוף אליו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות