פירורי תובנות

בעקבות החדש

יצא חדש. לרוץ עכשיו. לקנות מיד. כי זה חדש. ואם חדש, כנראה שזה הכי טוב. פותר את כל מה שקודם לא היה אפשר. לא כמו המוצר הקודם שאכזב ממש. החדש הוא המשופר. אחרי הכל, מספר הדגם עלה. וחיצונית? על הקודם הוא התעלה.

רק שהחדש, כמו הישן. חדש ככל שרק יהיה חדש. ואחריו, יגיע חדש יותר. מבריק יותר. מהמם יותר. עם מספר דגם גבוה יותר. ועוד קצת מאפיינים. אז ברור שרק השתפר. כי אחרת, למה המספר עלה. ולמה כולם עמדו בתור. הרי לא יכול להיות שכולם טועים.

לפעמים, מוצר חדש נכנס לשוק רק כי צריך למכור משהו חדש. מישהו מתפרנס מזה. לא כי הוא יותר טוב באמת. למרות שהשתפרו בו מספר מאפיינים ביחס לישן. רק שהשאלה תמיד היא אם מה שהשתפר באמת מספק פתרון אמיתי, למה שהדגם הקודם לא סיפק.

לעתים קרובות התשובה היא לא. שיפרו קצת את מה שכבר עבד טוב. כי לתקן באמת את הבעייתיות הקיימת דורשת יצירתיות. ועבודה. ופיתוח. וחשיבה. ולא שהשיפורים שהתבצעו לא דרשו אותם. רק שהם דורשים משמעותית פחות מאמץ. ואם זה פחות מאמץ ויותר רווח…

אולי, זה המשחק ואני פספסתי. רק להריץ מכירות. בכל פעם משהו אחר. משהו חדש ומבריק שלא באמת עוזר. רק למכור כדי למכור. ולקנות כדי לקנות. ואני לא מאמין בזה. כי אני מחפש פתרונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות