פירורי תובנות

הדבר היחיד שיגרום לעסק שלך להצליח

יש אנשים מצליחים שמעריכים אנשים. שבונים אנשים. שעונים על צרכים. שמפתחים אחרים בדרך להצלחה. שמשתפים פעולה. שמקשרים בין אנשים, כדי לעזור להם להצליח יותר. ועל הדרך, מרוויחים מאיכות הקשרים שיצרו ומביצועי העובדים שלהם.

יש אנשים מצליחים שמתייחסים לבני אדם כמו לפס ייצור של כסף. שחושבים איך למקסם רווחים. איך לצמצם עלויות. ואין להם בעיה אפילו לשקר קצת (או לרמות הרבה). העיקר… שהמוצר או השירות יימכר. אחר כך ידאגו לסובב את הלקוחות המעוצבנים.

יש מצליחנים שלומדים, משתנים ומתפתחים וכאלה שמתבצרים באסטרטגיה אחת. יש שפונים למכנה המשותף ויש שפונים לקהל מאוד ממוקד. כאלה שבונים הצלחה מהרבה הצלחות קטנות או מאחת שמתגברת עם הזמן. נקמנים וסלחנים. חמים וקרים.

יש הכל מהכול.

הצלחה היא קצת כמו חינוך ילדים. יש המון תיאוריות של "איך לעשות את זה נכון". ועדיין אין אחת שמלמדת אותנו איך לעשות את זה בצורה שבטוח תגרום לנו להצליח. התיאוריה הזאת שכולם מנסים למכור לנו בדרך לשם.

יש כל מני סוגים של אנשים שעשו את זה בכל מני דרכים והצליחו. וכאלה שלא. אפילו שעשו בדיוק את אותו הדבר. לא כי הם לא "פעלו נכון לפי הספר". אלא כי פשוט אין ספר אחד שמכסה את כל המצבים האפשריים. את כל התחומים. את כל סוגי הקהל או העובדים.

ויש המון ניתוחים בדיעבד. סיפורי ההצלחה הגדולים כבר פורקו לגורמים הבסיסיים ביותר. נמצאו תבניות ושיטתיות בהצלחה של חברות כמו גוגל, מיקרוסופט או אפל. ולמרות כל הניתוחים והשיטות, עוד לא הוכח שאפשר לשכפל הצלחה עסקית בצורה שתמיד תצליח.

חוץ מדבר אחד.

דבר אחד הצלחתי לגלות עד עכשיו על הצלחה. ואני עדיין לא בטוח אם זה תמיד נכון. תמיד יש מישהו, בסיפור ההצלחה, שיודע לדבר עם אנשים. מבין אותם. מוצא את הזווית שלו אל לב הקהל. אל לב העובדים. וזה לא תמיד המנכ"ל האגדי או הבעלים המצליח.

תמיד יש שם את ההוא שיודע ליצור את הקשרים. למנף אותם להזדמנויות. לפעמים בצורה שתורמת לכל הצדדים. לפעמים דרך מניפולציות חד צדדיות. מה שבטוח, בצורה הם עושים את זה בצורה שעובדת ובהתאם לאותו המקרה.

זה מישהו שקם בבוקר ורואה את הצלחת המיזם מול העיניים. בלי קשר אם עובר עליו יום טוב או רע. מישהו שיודע שחייבים לעשות כדי להצליח. כי אין אופציה ב'. והוא לא תמיד יודע איך או לאן דברים יתפתחו.

זה ההוא שמבין אנשים. יודע להניע אותם. להניע את עצמו. להניע את העסק. זה האדם שעלינו להיות. או לפחות להעסיק. זה האדם, שאם יהיה בתוך העסק ומחויב כלפיו, יגדיל את הסיכוי שהעסק יצליח בצורה מהותית.

בסופו של יום, מתחת לכל התארים, התפקידים והתיאוריות אם נבחן את הלקוח, המנכ"ל והעובד נגלה שהם בני אדם. שונים האחד מהשני. ואם לא יהיה שם מישהו שידע איך לתקשר איתם נכון, שום דבר לא יזוז. ואין הצלחה בלי שמשהו זז.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות