פירורי תובנות

הנוסחה המנצחת

יש סוד. הוא לא ה-סוד. הוא פשט סוד. והם לא רוצים שנדע אותו. כי אם נדע את הסוד, נקנה הרבה פחות ספרים ונעבור הרבה פחות קורסים. מצד שני, דווקא בגלל זה חשוב שנבין את הסוד הספציפי הזה. הסוד הזה הוא "סוד הנוסחה המנצחת".

אנחנו אוהבים להרגיש בשליטה. שום דבר הוא לא מקרי. אין צירופי מקרים. אם מישהו הגיע להישג מדהים, זה בטוח אומר שיש איזה נוסחה לעשות את זה. הוא אולי לא מודע אליה, אבל יש אחת. ולא רק שיש אחת, אפשר ללמד אותה וללמוד אותה. אחרת מה המהות של NLP אם לא למידת מצויינות?

לא. אני לא מדבר פה רק על NLP. אני מדבר על "הנוסחה לעשות כסף מהבית" או "לעשות כסף ב-3 דקות עבודה ביום". אני מדבר על על "נוסחת 5 השלבים לאושר בזוגיות". אני מדבר על "שיטת 12 המפתחות להעלמת הדחיינות".

כל ה"נוסחאות" האלה הן רק מודלים. מעין דרך שלנו לתת חוקיות וכללים לעולם. לעשות קצת סדר. להגיע לשליטה. משהו להחזיק. אנחנו פשוט רוצים להאמין שאם רק נתמצת את המציאות לראשי תיבות או לשלבים, נקבל את התוצאות שמשום מה לא הצלחנו.

ובכן, אני הולך להפתיע אותך. אין נוסחה מנצחת. אין שיטה שתהפוך כל חברה לגוגל או לפייסבוק. בגלל זה אני אומר את אותו הדבר לאנשים ששואלים אותי "איזה עסק לבנות כדי להצליח?". עסק לא בונים כדי שיצליח. עסק בונים כדי לענות על צורך של מישהו אחר ממך.

אי אפשר לתכנן הצלחה. מצד שני, אפשר לעשות צעד ולצאת לדרך. הצעד הזה לא בהכרח יקח אותך להצליח בדבר שבשבילו יצאת לדרך. מצד שני, היציאה לדרך חושפת אותך להזדמנויות. חלקן יהיו יותר מעניינות. חלקן יסיטו אותך לעולם אחר. לפעמים אפילו יפילו אותך.

היכולת הכי חשובה בהצלחה, היא היכולת לחזור לעמוד, לנער את האבק ולהמשיך הלאה. זאת הנוסחה היחידה. לשמור על הטירוף בעיניים. לדעת עד כמה חשוב לעשות את זה. להבין את השליחות שלך בדרך שבחרת. ללכת לישון ולצפות שמחר כבר יגיע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות