פירורי תובנות

יחודיות

אלפי אנשים שולחים קורות חיים כל יום. הטפסים כולם נראים אותו הדבר: שם, גיל, כתובת, איפה היינו בצבא, באילו תפקידים עבדנו ומה למדנו. ברוב המקרים, זה משעמם. רובם לא זוכים בכלל להגיע לשלב הבא ואלה שכן, עשויים להגיע למרכז הערכה.

אלפי עסקים מפרסמים כל יום באינטרנט, בפליירים ובשלטי חוצות. הפרסומות נראות אותו הדבר. הכי טובים, הציוד הכי מתקדם, השיטות הכי עדכניות. ברוב המקרים, זה משעמם. את רובם לא זוכרים ובמקרה הכי טוב יפסלו אותם על הסף בגלל מחיר.

כאשר אנחנו נחשפים למידע זהה ברצף, המוח לומד להתחיל לסנן אותו. ריח שהרחנו כשנכנסו למקום, נעלם אחרי מספר דקות. טעם שממנו התלהבנו, הופך להיות חלק מהמנה תוך שניות. נוף מרהיב הופך להיות סתם עוד הרים ירוקים, לאחר מספר שניות.

אנשים לא ידעו מי אנחנו אם לא נגרום להם לראות אותנו. אם נהיה כמו כל השאר, נשאר שקופים. כזה הוא העולם – מריע למנצחים ומכתיר את אלו שהצליחו להתבלט. כל השאר הופכים להיות… כל השאר.

כשאנחנו רוצים שישימו לב אלינו, עלינו לעשות זאת ללא הקביים של ההשוואה לאחרים. כל עוד נשווה את עצמנו לאחרים וננסה להוכיח כי שלנו גדול יותר משלהם, אנחנו גורמים לקהל להסתכל על כל השאר. אחרת איך יוכל להשוות?

המושג החשוב ביותר בעולם השיווק נקרא USP – הצעת מכירה יחודית (Unique selling proposition). הצעת המכירה היחודית היא זו שמגדירה את התועלות המרכזיות שאנחנו מספקים ללקוח, ללא כל השוואה לאחרים.

רק כשאנחנו יודעים להגדיר ללקוח בצורה מובנת מי אנחנו ומה הוא מקבל מאיתנו, קל לו באמת להבדיל בינינו לבין אחרים. רק כשהוא מסוגל להבדיל בצורה חד משמעית בינינו לבין אחרים, הוא יודע למה לקנות דווקא מאיתנו.

תרגיל למיטיבי חשיבה:

אם הייתי מבקש ממך להגדיר אותך או את העסק שלך בצורה יחודית, ללא שימוש במילות השוואה (כמו "יותר", "פחות", "הכי" וכן הלאה"), איך היית עושה את זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות