פירורי תובנות

מידה של השפעה

בואו לשמוע מה הלקוחות שלי אומרים, היה כתוב באתר. אוסף פרצופים מחייכים. לבושים יפה. כל אחד שופך יותר מחמאות מהאחר. הפכו אותי למבריק. מיצו פוטנציאל שהיה גלום בי. שיפרו את האחוזים שלי ב-273%. נו בטח, מה ישימו באתר, את אלה שלא מרוצים…?

יכול מאוד להיות שנוצר שינוי. שיפור משמעותי אפילו. הרי זו המטרה של כל אחד מאתנו שמשלם על שירות או מוצר. לשפר משהו בחיים שלנו. להקל עלינו. לפתור איזו שהיא בעיה. לענות על צורך. ואפילו על דחף רגעי.

רק ששאלה אחת חייבת להישאל. עד כמה אנחנו באמת יכולים להשפיע. לשנות. להפוך לאדם את החיים. לשנות לו את סדרי העולם. במיוחד בהנחה שהגיע אלינו כי לא הצליח לבד. וזו שאלה מעט יותר עמוקה ממה שנדמה לנו.

הבעיה הגדולה ביותר של מאמני הכושר היא הצרה של כל נותני השירות בעולם. לכל מאמן כושר קל יחסית להניע מתאמן לעשות. הרי הוא כבר מתאמן. הגיע לשם עבור מטרה. והוא נמצא שם עם המאמן שממלא אותו במוטיבציה לעשות. או גורם לו לעשות בכל דרך אחרת.

עם זאת, ברגע שמאמן הכושר הלך, המתאמן חוזר להיות לבד. וברוב המקרים, מאותו הרגע המוטיבציה הראשונית דועכת. למה? כי הוא צריך לשכנע את עצמו והוא לא תמיד מצליח. כי דברים קורים לו בחיים ומסיחים אותו. כי הנטייה לחזור להרגלים הוותיקים חזקה יותר ממנו.

ברגע שהמצב הזה נשבר, מתחיל הקסם האמתי. ברגע שלקוח מתחיל להשתמש לבד במוצר. או בשירות. מתחיל לעשות דברים באופן מודע. משנה הרגלים בכוונה. ומתמיד. שוב ושוב. למרות שזה בוודאי לא קל. הרי ההרגל תמיד יותר קל, פשוט ונוח לביצוע.

אנחנו, כאנשי מקצוע, רק שם כדי ללחוש על אוזנו. לפעמים בצורה סמכותית, מקצועית וחסרת פשרות. לפעמים, דווקא בצורה מעט יותר חברית ומעודדת. לפעמים, רק להנחות אותו מה לעשות. ובמקרה הטוב, יכולים לתת לו השראה. לחזק את הקול הפנימי שדוחף אותו לעשות.

זה הם שחייבים להניע את היד. את הרגל. את הפה. להתחיל לעשות. שוב ושוב. וזה הכבוד שלנו לקבל הרשאה כזו למוח שלהם. כי הם סומכים עלינו. ומכאן הסמכות שלנו כלפיהם. לא כי אנחנו "הוד מעלתם". אלא כי הסכימו לקבל את דעתנו. והתחילו לעשות.

בסופו של יום, זה תמיד הם. אנחנו… רק פילטר שמאפשר למחשבות שלהם להזדכך. להפוך לחזקות יותר. ובסופו של דבר, להניע אותם לעשות. רק שהם אלה שעושים. ואנחנו, יכולים רק להישאר גאים בהם על השיפור בתוצאות. בוודאי שלא להתהדר בהם, כאילו היו הנוצות שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות