פירורי תובנות

מספיק לייקים

הרבה מאוד בעלי עסק כיום רודפים אחרי הלייקים והשיתופים ברשתות החברתיות. נדמה להם שזו הדרך לכבוש את השוק. לקבל את האנשים שנמצאים מאחורי הבטחת הרשת החברתית. להרגיש אהובים יותר מהמתחרים שלהם שאולי מקבלים פחות לייקים.

אפשר להבין את זה. יש להם עסק ויש להם מתחרים. הם רואים את המתחרים שלהם מפרסמים תכנים ונהנים מאהבת הקהל. הם רוצים גם. אז הם עושים כל מה שהם יכולים כדי לקבל לייקים. ופה בדיוק מתחילה הבעיה.

הלייקים והשיתופים הם לא מהות העניין. הם רק דרכים לדעת שעשית משהו משמעותי מספיק. הם התוצאה, לא הדרך. הם הדבר שמצביע על כך שהקהל אוהב את התכנים שלך ומוכן להודות בפני אחרים שהוא אהב אותם. והרדיפה אחריהם – היא כמו התחננות לאהבה.

חוסר בלייקים או בשיתופים לא אומר שהמוצר שלך לא טוב. הוא לא אומר שהתכנים שלך (באתר או ברשתות החברתיות) לא טובים. הוא גם לא אומר שלא אוהבים אותך. כל מה שחוסר השיתוף אומר הוא שעדיין לא גילית מה באמת יעבוד לך.

אם באמת חשוב לך שאנשים יתחילו לעשות לך יותר לייקים או שיתופים, זה הזמן להניח אותם בצד ולהתמקד במהות העניין. אחרי הכל, תמונת חתול/ ביקיני/ בישול תגרוף לרוב יותר לייקים מהתכנים הרגילים שלך. אלה פשוט לא יחזקו את הרושם המקצועי שיש לאנשים עליך.

במקום זה, אפשר לתכנן לרגע את העניין. להבין למי בא לך לדבר. להתאים את התכנים אליהם. להבין איך הם רוצים שידברו אליהם. ומאותו הרגע, להתחיל ליצור להם תכנים. ולא סתם. כאלה ששווים שידברו עליהם. כאלה שכל כך עוזרים שאנשים ירצו לשתף.

לשים את הקהל שלך קודם זו מהות העניין. להבין אותו. להגיע אליו. לעזור לו בצורה שהוא רוצה שיעזרו לו. לתת לו ערך אמיתי. לקדם אותו בחייו. והוא כתמורה, יעשה את חלקו. זה הלייק היחיד שיכול להיות שווה משהו. השיתוף האמיתי שגורר שיתופים אחרים.

וזה המקום שבו באמת ניתן למצוא הערכה. כשיש מה ששווה להעריך אותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות