פירורי תובנות

מעגל

מורה טוב לא יכול ללמד באמת אם אינו יכול ללמוד. איש מכירות טוב לא יכול למכור באמת אם אינו יכול לקנות. מטפל טוב לא יכול לטפל באמת אם הוא לא מסוגל להיות מטופל. אדם לא יכול לתת יחס טוב באמת לאחר אם הוא לא מסוגל לקבל יחס טוב.

אי אפשר לקחת משהו ממקום שבו אינו נמצא. שלא לדבר על להעביר אותו לאחר. כי כל דבר חייב להגיע מאיפה שהוא. לעשות "בכאילו" עובד לטווח קצר. לעטוף משהו כאילו שהוא משהו אחר. רק שגם אם הצלחנו "לעבוד" על מישהו ולתת "בכאילו", איפה שהוא בפנים ברור לו שזה לא זה.

מאוד קל להאמין שהפתרון לכל דבר נמצא בשיווק. לחשוב שאם מישהו אחר עושה את מה שאנחנו רוצים לעשות, כל מה שצריך זה רק להעתיק אותו. לשנות כמה דברים קטנים. ואז, לצאת לדרך. ליצור חזות של הצלחה. ולשקר עד שאותו הדבר מתחיל להצליח באמת.

הצלחה לא מעידה בהכרח על אמת.

כן, אפשר לעבוד על חלק גדול מהאנשים רוב הזמן. רק צריך לחזור על השקר מספיק פעמים. והם, שאין להם בסיס להשוואה, גם לא ידעו שעבדו עליהם. לא בצורה מודעת. רק שמשהו בפנים מהדהד. הם יודעים, בצורה לא מודעת, שקיבלו קליפה בלי תוכן. העתק של העתק ללא כל תוכן.

הערך הוא הגרעין. הוא התוכן. ההתחלה. הדבר שמתחיל את הצמיחה. הוא הדבר שסביבו הכל נבנה. שכבה על גבי שכבה. עד שהדבר עצמו יציב, חזק ומלא במהות. וכשהם אוכלים מפירותיו, הגרעין הזה נטמע בתוכם. משתרש. הופך לחלק מהם. ומשדרג אותם.

עד שאדם לא מתחבר לערך שבתוכו, הוא לא יכול להעניק אותו. אפילו אם ראה אחר עושה את זה. ונדמה לו שאם ההוא עושה, גם הוא יכול. כדי להעביר ערך, צריך קודם למצוא אותו. להבין אותו. להבין למי הוא מתאים. ורק אז, ללמוד איך להעביר אותו לאחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות