פירורי תובנות

7 הכלים שיהפכו את שנת 2014 לשנה הכי יעילה שלך עד עכשיו

כל מי שמכיר אותי יודע שאני מכור ליעילות. אם יש משהו שיכול לגרום לי להיות יעיל יותר, כנראה שיהיה לי אותו. וזה לא שאני בזבזן כזה גדול. אני פשוט אוהב דברים שמפתחים את היכולות שלי, של הלקוחות שלי ושל הקוראים שלי.

לקראת שנת 2014 (כבר נמצאת מעבר לפינה), רציתי לשתף אותך ברשימת שבע הכלים שבהם אני אישית משתמש (וממליץ מתוך שימוש אישי) ויכולים לעזור לשדרג את היכולות והיעילות האישית שלך כבר עכשיו ומבלי להוציא אגורה:

1. duolingo – מערכת חכמה שמלמדת אותך שפה חדשה בדרך שבה המוח שלך באמת מסוגל לקלוט אותה במהירות. כרגע אפשר ללמוד דרכה ספרדית, אנגלית, צרפתית, גרמנית, פורטוגזית ואיטלקית. אפשר להוריד אותה כאפליקציה (אנדרואיד ואייפון) ואפשר להשתמש בה דרך האתר.

2. lift – מערכת מרשימה שעוזרת לנו להתחייב להתמיד במשימות שבדרך כלל קשה לנו להתחייב אליהן. אפשר להשתמש ברשימת הרגלים מוכנים שאליהן ניתן להתחייב ואפשר גם ליצור הרגל משלך. אפשר להוריד אותה כאפליקציה (אנדרואיד ואייפון) ואפשר להשתמש בה דרך האתר.

3. coursera – אתר שמאפשר לך לעבור קורסי וידאו (כולל תרגולים) מהמרצים המובילים בתחומם באקדמיה, במגוון של נושאים מרתקים. כל מה שצריך זה רק להירשם לאתר, למצוא קורס שמעניין אותך ולצאת לדרך. כרגע אפשר לצפות בסרטונים רק דרך האתר או אפליקציית האייפון. בקרוב תצטרף גם אפליקציית אנדרואיד רשמית.

4. Any.Do – אפליקציה יוצאת דופן (ואני קצת משוחד כי אחד המייסדים הוא תלמיד שלנו לשעבר) לאייפון ואנדרואיד שמאפשרת לנהל את המשימות היומיות שלנו בקלות. בנוסף, יש לה כל מני תכונות מגניבות כמו לשבץ שיחה חוזרת לאדם שלא הספקנו לענות לשיחה שלו ישר בתוך היומן. וזה מבלי להזכיר את אפליקציית היומן החדשה שלהם, Cal.

5. InMind – הרשת החברתית הקטנה שהרמנו לקהילת קוראי הבלוג. מעבר לאתגר 30 הימים ולקורס מודל המילטון שקיים שם (כרגע פתוח רק לבוגרי הקורס) שכבר קיימים שם יתווספו במהלך שנת 2014 קורסים נוספים שיהיו פתוחים בחינם ולכולם. הקורס שכרגע בתהליכי כתיבה עבורכם יהיה בנושא קריאת שפת גוף. למרות שניתן להיכנס למערכת רק דרך האתר, הוא מותאם לשימוש גם דרך מכשירי הסלולאר והטאבלטים.

6. News360 – אם חשוב לך להישאר במרכז העניינים ולצרוך חדשות בתחומים שחשובים לך, זו האפליקציה בשבילך. בהתחלה נרשמים ומגדירים תחומי עניין. בהדרגה המערכת לומדת מה הכי מעניין אותך (לפי נושאי הכתבות שקראת) ומתאימה לך את התכנים שהכי מתאימים עבורך. יש למערכת אפליקציות לאנדרואיד, אייפון ואפילו לווינדוז 8.

7. Camscanner – נניח שמבקשים ממך לסרוק מסמך ולשלוח אותו באימייל ואין לידך סורק, זו האפליקציה בשבילך. פשוט מפעילים, מכוונים ואפילו אם התמונה יוצאת באלכסון, היא יודעת איך ליישר את המסמך. אז אפשר לשמור כ-PDF או כתמונה ולשלוח באימייל למי שצריך. לאפליקציה קיימות גרסאות גם לאייפון וגם לאנדרואיד.

זו היתה הרשימה שלי. עכשיו מסקרן אותי לשמוע אילו אפליקציות, אתרים או מערכות עוזרות לך להתייעל ולהשתפר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות