פירורי תובנות

8 טעויות חשיבתיות שחשוב לנפץ כדי להצליח בעסקים

בשנים האחרונות אני יושב עם די הרבה בעלי עסקים שלא מצליחים לעמוד על הרגליים בשלבים הראשוניים של העסק. בצורה מפתיעה, הדבר שעוצר את רובם בהתחלה הוא דווקא הם עצמם. אלו הן 8 הטעויות החשיבתיות הנפוצות ביותר שמונעות מהם להצליח:

  1. מצליחנים הם אנשים יוצאי דופן – האמת היא שמצליחנים הופכים להיות אנשים יוצאי דופן רק ברגע שהם מתחילים להצליח. עד אז, הם אולי מתכנתים מוכשרים. או בעלי חברה ששואפת לעשות משהו. רק ברגע שהתמידו והפכו את החזון למעשה, הם יצאו מהכלל.
  1. זה הכל סביב מציאת הרעיון הייחודי – מועטות החברות שפיתחו משהו ייחודי באמת. וזה לא שאין חברות שפיתחו חידושים. אלא שברוב המקרים כבר היו מתחרים שעבדו על משהו דומה או סיפקו משהו דומה. רק פחות יעיל/ יפה/ מותאם לצורך של הלקוח. וזה זה.
  1. אם לי זה ברור, לכולם זה ברור – אחת הסיבות שבגללן שיווק קיים היא כי בהתחלה רק לנו ברור מאוד מה המוצר או השירות שלנו עושה. או למה חשוב לקנות אותו. או למה דווקא מאתנו. אני אגיד את זה בצורה ברורה יותר – הם לא מבינים, צריך להסביר להם.
  1. מה שחשוב זה אתר יפה ומרשים במיוחד – אתר יפה זה כיף. ונחמד. ונעים לעין. וסיבה לאימא לפרגן. מצד שני, אם היופי שלו מושך תשומת לב מעשיית הדבר שלמענו נבנה האתר (קריאה, לחיצה על קישור, השארת פרטים וכו') האתר היפה גורם נזק לעסק.
  1. יש רק עוד כמה מטלות ברשימה וסיימנו – אם אדם נכנס לעולם העסקים כדי לשבת רגל על רגל הוא בצרות. רק בסרטים זה עובד. במציאות, תמיד יהיו עוד מטלות. ודברים לעשות. וזה טוב. כי זה אומר שהעסק עובד והוא מתפתח.
  1. מה זה משנה, העיקר שיהיו מכירות עכשיו – זה נכון שכסף מניע את העסק. מצד שני, אדם שעושה הכל כדי לייצר מכירות עשוי לפגוע באינטרסים העתידיים שלו ולשחוק את ערך המוצר או השירות בגלל הנחות מיותרות או יותר גרוע – להזנות את המוניטין של העסק.
  1. חייבים תכנית עסקית – למרות שתכנית עסקית יכולה למנף עסק, היא לא נדרשת ברוב המקרים בשלבים הראשונים של העסק. אלא אם הולכים לגייס כסף להקמתו. במקום תוכנית עסקית אפשר להסתפק בתכנית שיווקית וביציאה לדרך.
  1. נתחיל לרוץ ואחר כך נדאג לשאר – עדיף לצאת לדרך במהירות. כי כשתקועים בשלב הדיבורים יותר מדי, האנרגיה להתחיל פוחתת בהדרגה. עם זאת, חשוב להבין שצריך להציב קווים מנחים להתנהלות העסק, להגדיר תפקידים לפני שמתחילים כדי לאפשר תפקוד תקין.

אם נתקלת בטעויות חשיבתיות נוספות, נשמח לקרוא עליהן בתגובות פה למטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות