פירורי תובנות

9 תובנות עסקיות לא שגרתיות מ-9 שנים מוצלחות במיוחד

השבוע, בית הספר שלנו חגג את תחילת שנתו העשירית. מבחינתי מדובר בהישג עצום ובכבוד גדול. מדובר ב-9 שנים מלאות בהרפתקאות, שיתופי פעולה וכמובן למידה אינסופית. 9 שנים שבהן הכשרנו ב-NLP קצת יותר מאלף אנשים מדהימים ויוצאי דופן במיוחד. 9 שנים שבהן קראו בבלוג הזה קרוב ל-500,000 אנשים.

בקצה ההצלחה הזו, נמצאת המון למידה, הקשבה לצרכי השוק והתאמה עצמית למציאות. בלעדיהן, העסק לא היה קיים. בלעדי כל קורא בבלוג הזה, העסק הזה לא היה מצליח. תאמינו או לא. זה אתם. לא אנחנו. ובגלל זה אני אומר כי מדובר בכבוד גדול. כבוד גדול שלי לארח כל אדם אצלנו. בין אם בקורס ובין אם בבלוג.

כדי לעזור גם לך להצליח הרבה יותר בעסק שלך, רציתי לשתף אותך במספר תובנות שקיבלתי עם השנים ועזרו לי לפתח את העסק לרמה שבה הוא נמצא היום:

  1. מתחרים טובים יותר בונים שוק טוב יותר – הרבה אנשים מפחדים לפתוח עסק בשוק שיש בו מתחרים חזקים. זו טעות. ככל שהמתחרים המובילים בתחום שלנו עושים רושם מקצועי ואמין יותר על הלקוחות הפוטנציאליים, התחום ימשוך יותר לקוחות. ככל שהתחום ימשוך יותר לקוחות, אחוז הלקוחות שמגיעים אליך אולי יישאר קבוע ועדיין… מספרם יעלה. אני אישית, גאה במתחרים שלי.
  2. התחושה ש"יהיה בסדר" היא האויב הכי גודל של העסק – יש הרבה דברים שלא תלויים בנו. אני יודע. עם זאת, החוכמה בעסקים היא לא להמשיך לרוץ עם נוסחה שעבדה לנו עד שניתקע במחסום. או לחכות עד שפתאום יגיע מתחרה חדש שישווק יותר טוב מאתנו. החוכמה היא לפתח כלים שיעזרו לנו להקשיב יותר טוב לקהל שלנו, לפענח את השינוי הנדרש ולספק אותו בדרך שתהיה הכי נוחה עבורם לקבל אותו.
  3. הבנה עסקית בונה עסק יציב – העסק שלך הוא לא השירות או המוצר שלך. או ההכשרה שלך. או אפיק הפרסום שלך. העסק שלך הוא קודם כל גוף עסקי. כדי שהוא יוכל להצליח חשוב להבין קודם מה נדרש כדי שעסק יתקיים: מה זה עסק? מה נדרש כדי שהוא יתפקד? מה נדרש כדי שאנשים יסתכלו עליו כעסק? מה גורם לאנשים לנסות להתמקח עם עסק אחד ועם אחר לא?
  4. ערך מוסף הוא הסיבה לקיומו של העסק – אדם חכם אמר לי פעם כי אם בעל עסק לא מאמין לחלוטין שהוא הכי טוב בשוק שלו, הוא יכול לסגור את העסק שלו מחר. וזה לא אומר שהאחרים לא טובים. אלא שחשוב תמיד לשאוף לתת משהו שהאחרים לא יכולים לתת. לא סתם הבטחה או סיבוב מילים. משהו שרק אנחנו יכולים לתת ואי אפשר להעתיק ב-2 שניות של כתיבה.
  5. דיבורים חייבים להיות מגובים במעשים – בכל מקום שבו סיפרנו לאנשים שעוד רגע אנחנו הולכים לעשות משהו גדול ולא עשינו זאת, פגענו קצת במוניטין שלנו. וזה מצטבר. כי הם זוכרים. האמינות שלנו והיושרה שלנו הם הדברים הכי עוצמתיים שנוכל לפתח. לכן, בכל מקום שבו הבטחנו משהו, עלינו לעמוד בהבטחה הזו. בכל מקום שבו התיימרנו להיות מסוגלים לספק תוצאה מסוימת, עלינו לספק אותה.
  6. המציאות היא החברה הכי טובה שלנו – אני יודע, יש דברים שלא כיף להסתכל עליהם. כמו חשבון הבנק. או לבחון באיזה חלק בעסק אנחנו מפסידים לקוחות. עם זאת, עיניים עצומות הן מתכון נהדר לנפילה. רק הסתכלות אמיצה לחשבון הבנק בעיניים תוכל לעזור לנו לכלכל את עצמנו בצורה חכמה. ורק הסתכלות אמיצה לעסק שלנו בעיניים תביא אותנו להחלטות טובות יותר שישפרו את התוצאות שלנו.
  7. גדרות טובות בונות שכנים טובים – זה שיש לנו סטנדרטים גבוהים מעצמנו לא אומרים שכל השאר מיישרים אתנו קו. זה הגיוני ואנושי שכל אדם יתנהג בהתאם לחוקים העצמיים שלו. למרות שלפעמים זה מאכזב. בדיוק בגלל זה, חשוב שנדע להציב גבולות אדומים. בדיוק בגלל זה, יש חוזים וצריך לאכוף אותם גם אם לא נעים. ורק אם נדע ליצור את הגבולות הללו, ידעו להעריך אותנו. גם אם אנחנו הכי נחמדים. ובעיקר כי אנחנו מאוד נחמדים.
  8. כסף הוא דבר טוב – הרבה אנשים לא מבינים מה המהות של כסף. בגלל זה לא נעים להם לדבר עליו, לדרוש אותו ולגבות אותו. זו גם הסיבה שהרבה עסקים נסגרים כל שנה. מבחינתי, הכסף שהעסק מכניס הוא בסך הכל דרך למדוד כמה ערך הענקנו ללקוחות לדעתם. אנחנו אלה שמגדירים מראש את ערך השירות או המוצר שלנו והלקוחות משלמים וחוזרים רק אם עמדנו בערך הזה. זה הכל. הרבה זה הרבה. ומעט זה מעט.
  9. הצלחה היא תמיד קבוצתית – לא יצא לי להכיר אדם שהצליח לבד. אחרי הכל, אנחנו לא חיים בחלל. המעבר לשלב הבא בעסק תמיד דורש מאתנו לגבש קבוצת אנשים איכותית שמסוגלת לעבוד בצורה טובה ביניהם (ואתנו כמובן). וכן, חלק מהעניין הוא לדעת לשלם להם את מה שהם שווים. וכן, חלק מהעניין הוא לתת להם לעבוד מבלי לפקח עליהם כל הזמן. וכן, חלק מהעניין הוא להיות שם עבורם ולבנות אותם להיות מצליחים יותר.

תודה לך על זה שהגעת לקרוא. תודה לך גם על כך שנשארת. בזכותך, אנחנו פה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות